Termín:
6. 9. – 13. 9. 2019
Počet dní:
8 (pi – pi)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Úvod

Kolíska civilizácie, synonymum tajomna, krajina zahalená mystikou a tajomstvami. Obrovské, dych vyrážajúce pyramídy, sfinga, chrámy, to všetko pripomína zašlú slávu faraónov. Životodarný Níl, rozpálená púšť a skvelé pláže červeného mora vytvárajú  dokonalý kontrast, ktorý k Egyptu neodmysliteľne patrí.

Ubytovanie

5* hotel + 5* loď.

Stravovanie

Na lodi plná penzia, v hoteli all inclusive.

V skratke o hoteli

LOĎ A JEJ VYBAVENIE Plavby po Níle sú realizované na kvalitných 5* lodiach Iberotel Crown Empress, MS Crown Prince, Crown Jewel, Crowne Jubille. Každá z lodí má okolo 80 oknových kajút situovaných na jednotlivých palubách lode. K vybaveniu kajút patrí kúpeľňa, sušič vlasov, SAT TV, trezor, minibar a klimatizácia. Na lodi sa nachádza recepcia, bar na hornej palube, reštaurácia, salón krásy, lounge s pripojením na internet (za poplatok), obchod so suvenírmi a fi tnes centrum. Na hornej palube je terasa na slnenie a bazén, ležadlá, slnečníky a osušky sú zdarma. Večer sú organizované rôzne kultúrne šou alebo tanečné zábavy.

Poznámka

Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program. Plavby sa začínajú v Asuáne alebo v Luxore.

Doprava

Letecká z Bratislavy.

1. deň

Odlet z Bratislavy do Egypta. Po prílete do Hurghady sa presunieme do hotela.

2. deň

Voľný deň, all inclusive služby, pláž, kúpanie.

3. deň

V skorých ranných hodinách presun do Asuánu. Asuán je akousi pomyselnou „bránou do čiernej Afriky“, a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. Ráno navštívime High Dam a Old Dam. Nalodíme sa na loď a poplavíme sa do Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Plavba do Edfu.

4. deň

V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Esna. Návšteva chrámu Chnum. Luxor.

5. deň

Po raňajkách sa vydáme objavovať západný breh. Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. V Údolí kráľovien si pozrieme hrobky kráľovien a ich detí a najvýznamnejšiu pamiatku tejto oblasti Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Popoludní navštívime dva nádherné chrámy  na východnom brehu Nílu – Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva – východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti.

6. deň

Dokončenie prehliadok, voľno na nákupy a prechádzky mestom.

7. deň

Check-out z lode, presun z Luxoru do letoviska Hurghada.

8. deň

Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

    Leteckú dopravú z Bratislavy. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 3x ubytovanie 5* rezorte v Hurghade s all inclusive programom. Sprievodcu CK. Servisné poplatky 200 EUR, vstupy do pamiatok, výlety, transfery a miestni sprievodcovia počas  plavby 180 EUR.

Základná cena nezahŕňa

    Povinné doplatky: povinné prepitné na lodi 40 USD (platí sa na mieste). Ostatné poplatky: strava a nápoje mimo program, za jednolôžkovú izbu/kajutu 290 EUR a cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Satur Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Hurghada, Karnak, Luxor
Informácie o zľavách