Letecký zájazd do Londýna

Veľká Británia, Anglicko, Londýn

Letecký zájazd do Londýna

  Veľká Británia, Anglicko, Londýn
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Popis
Hlavné mesto Spojeného kráľovstva Vašimi očami. Spoznávajte Londýn so sprievodcom! Ubytovanie v hoteli na 3 noci s raňajkami.
Prečo si vybrať práve tento letecký zájazd?

Cena je vrátane priority (dodatočnej príručnej batožiny), letiskových, palivových a bezpečnostných príplatkov, ktoré si iné CK účtujú zvlášť a pohybujú sa vo výške 180 - 250 €.

Informujeme vás už teraz o všetkých potrebných informáciách, aby ste presne vedeli čo kupujete:
 • Viete leteckú spoločnosť ktorou poletíte
 • Viete v ktorom hoteli budete ubytovaný
 • Viete presne koľko miniete na dopravu v Londýne počas celého pobytu
 • Viete presný program zájazdu
Program zájazdu:
1. deň:

Prílet do Londýna, transfer z letiska na hotel. Presun vlakom do blízkeho mestečka Windsor. Možnosť prehliadky hradu Windsor, ktorý je najdlhšie obývaným hradom na svete a domovom britských monarchov, prípadne prechádzky po mestečku, zámockom parku či po malej tržnici. Návrat do hotela v Londýne.

2. deň:

Po raňajkách sa presuniete do centra Londýna, k Buckinghamskému palácu, ktorý je oficiálnym sídlom britského panovníka. Prejdete sa londýnskym parkom St James's park, známou ulicou The Mall až na Trafalgar square (námestie), ktoré je považované za srdce Londýna. Uprostred námestia sa týči stĺp/pamätník admirála Nelsona, na severnej strane sa nachádza Národná galéria, ktorú môžete bezplatne navštíviť. Potom sa presuniete na Leicester square (námestie), Chinatown, Piccadilly Circus. Prejdete cez štvrť Whitehall, kde sa nachádza známa Downing Street 10, sídlo britských premiérov. Pokračovať budete k Westminster Abbey, ktoré je miestom korunovácií, prejdete okolo Westminsterského paláca, ktorý je známy svojou hodinovou vežou Big Ben. Záver dňa si vychutnáte z Londýnskeho oka, kedy budete mať Londýn ako na dlani.

3. deň:

Po raňajkách začnete prehliadku mesta v pevnosti Tower of London, ktorá slúžila ako kráľovské sídlo, väzenie a klenotnica. Práve na tomto mieste sú uložené korunovačné klenoty. Hneď vedľa sa nachádza známy zdvíhací most Tower Bridge, ktorý patrí k symbolom Londýna. Nasledovať bude prechádzka okolo radnice City Hall k mostu London Bridge, prejdete okolo Shakespearovho divadla Globe, cez Millenium Bridge až ku Katedrále svätého Pavla. Neskôr možnosť nákupov na Oxford Street alebo návšteva múzea voskových figurín Madame Tussauds.

4. deň:

Po raňajkách budete mať voľný program, po ňom bude nasledovať odlet.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.

Buckinghamský palác:

Budova bola postavená v 17. stor. pre vojvodu z Buckinghamu, no neskôr ho za vlády Jána IV predali kráľovskej rodine. Pre verejnosť je prístupné len západné krídlo, aj to len v niektorých mesiacoch. K videniu je tu izba pre stráž, ako i obrazáreň a viaceré sály. Veľkou zaujímavosťou je výmena stráže, ktorá prebieha každý deň od mája do augusta a každý druhý deň od septembra do apríla okolo 11:30.

Tower Bridge:

Krásny most nad Temžou je výnimočný aj svojím zdvíhacím mechanizmom. Vybudovaný bol v druhej polovici 19. storočia. Z oboch strán sú veže, v ktorých je možné vyviesť sa hore na vyhliadku výťahom alebo vyjsť po schodoch. Vnútro odhalí výstavu histórie mosta, alebo je možné navštíviť aj parnú strojovňu, ktorá už v súčasnosti nefunguje, ale slúžila až do roku 1976.

Big Ben:

Nachádza sa pri budove parlamentu v blízkosti rieky Temže. Bežne pod názvom Big Ben chápu ľudia zvonicu, ale pritom sa tak volá len ťažký zvon umiestnený vo výške 96 metrov, ktorý je známy po celom svete. Odbíja každú celú hodinu. Do zvonice bol umiestnený v roku 1858.

Londýnske oko:

Vyhliadkové oko vysoké 135 metrov nad Temžou. Pre verejnosť bolo sprístupnené v roku 2000. Tvorí ho 32 25-miestnych kabín. Jedno otočenie kola trvá približne pol hodinu a čakajú sa naň dlhé rady.

Možné výdavky na vstupy
 • (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
 • London Eye: dospelý / ?40, dieťa 5 -15 r. / ?36
 • Madame Tussauds: dospelý / ?42, dieťa 5 - 15 r. / ?38
 • hrad Windsor: dospelý / ?30, dieťa 5 - 17 r. / ?16,50
 • Tower of London: dospelý / ?29,90, dieťa 5 - 15 r. / ?14,90, senior 65+ /?24
  Ceny vstupného sa počas roka pravidelne mení, sprievodca na mieste vybaví výhodnejšie skupinové vstupné.
UPOZORNENIE:

Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovoľujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.

Pre tento zájazd je potrebné mať cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po termíne príletu.

Základná cena zahŕňa

 • letenka Ryanair: Bratislava / Košice - Londýn - Bratislava / Košice vrátane všetkých poplatkov
 • 1x príručná batožina do 10 kg (max rozmer 55 x 40 x 20 cm), 1x príručná batožina s rozmerom max 35 x 20 x 20 cm
 • 3x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
 • 3x kontinentálne raňajky
 • prehliadka Londýna so sprievodcom
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Z. z.

Základná cena nezahŕňa

 • cena za kompletnú dopravu v Londýne počas celého zájazdu - cca 95 €
 • privátny transfer z letiska do hotela a späť - 70 €
 • príplatok za jednoposteľovú izbu (90 € na celý zájazd)
 • komplexné cestovné poistenie
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)
 • odporúčané vreckové min. 150 € na osobu
 • (Pozn.: Výška vreckového je vyslovene odhadovaná, zahŕňa len približnú výšku vstupného do pamiatok, múzeí, príp. cenu lokálnej prepravy, no nezahŕňa individuálne nákupy v obchodoch, nákup suvenírov, reštaurácie a pod.)

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: Cestovná kancelária DAKA, s.r.o., IČO 47550783.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Londýn
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 931 237
Dnes 8–16 h

Veľká Británia

Veľká Británia je jednou z pozoruhodných kolísok modernej európskej spoločnosti. Od stredoveku patrí k najväčším svetovým veľmociam, čo prudko umocnili aj zámorské objavy. Británia zaznamenala najprudší rozmach v 19. storočí, kedy položila základy pre priemyselnú revolúciu vo všetkých moderných štátoch sveta. Z hľadiska cestovného ruchu je najzaujímavejšie hlavné mesto Londýn. Aj ďalšie mestá a miesta krajiny však stoja za pozornosť. Ide najmä o univerzitné mestá Oxford a Cambridge, škótsku metropolu Edinburgh a napríklad aj preslávené mestá Manchester a Liverpool. Môžete sa tu vydať aj po stopách najslávnejšieho dramatika všetkých čias, Shakespeara. Kúpanie v mori je možné len na juhu krajiny v Cornwalle. Anglicko a Wales sú takmer bez lesov, Škótsko je zase pokryté drsnou a málo obývanú vrchovinou.

Nezáväzná objednávka

Letecký zájazd do Londýna
  Veľká Británia, Anglicko, Londýn

Cena
549 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 931 237

Zájazd

dospelá osoba
2
549,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno) - dospelý
2
7,84 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno) - dieťa do 18 rokov
0
4,84 €
samostatné poistenie storna Uniqa - osoba
0
11,00 €