Termín:
8. 2. – 10. 2. 2019
Počet dní:
3 (pi – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
letecky Praha
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Poloha

Hotel Olimpiyat nabízí cenově dostupné ubytování v centru Istanbulu v blízkosti památek Hagia Sophia, Modré mešity a Velkého Bazaru.

Popis

Istanbul je nazýván bránou orientu, kde se prolíná evropská a asijská kultura. Pojeďte s námi na eurovíkend do Istanbulu a poznejte rozmanitost kultur a náboženství, prohlédněte si orientální i evropské pamětihodnosti a odpočiňte si v pravých tureckých lázních. Eurovíkendy v Istanbulu, to je historie i relaxace v exotickém prostředí s nádhernou atmosférou.

Ubytování

koupelna, WC, televizor, telefon, Wi-fi, mini bar, příslušenství pro přípravu čaje/kávy, klimatizace, fén

Vybavení a služby

K vybavení hotelu patří 24hodinová recepce, směnárna, úschova zavazadel, jídelna, Wi-fi, prádelna a klimatizace. Hosté mohou využívat také služeb restaurace a wellness centra sesterského hotelu Yasmak Sultan.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

  • letenku, letištní taxy, 2 noci se snídaní v 2lůžkovém pokoji, pojištění storna zájezdu a léčebných výloh, zákonné pojištění CK

Základná cena nezahŕňa

  • transfery z/na letiště, fakultativní výlety

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Natour, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Istanbul
  • Miesto podľa CK: Istanbul

Turecko

Turecko je štátom, ktorý ponúka hneď niekoľko zaujímavostí. Svojou rozlohou súčasne zasahuje do juhovýchodnej Európy i Ázie a jeho prielivy Bospor a Dardanely spájajú Čierne a Egejské more. Z tohto dôvodu je tiež označované za bránu Orientu. Práve orientálna kultúra je lákadlom a motívom pre mnohých turistov na návštevu tejto destinácie. V Turecku sa rozprestierajú krásne pláže pri Stredozemnom mori, no zároveň je to aj krajina s bohatou históriou, ktorú dokumentujú početné antické pamiatky. Dovolenka v Turecku tak nemusí byť spojená len s odpočinkom na plážach. Môžete sa tu tiež vydať za poznávaním historických pamätihodností celosvetového významu alebo odhaliť prírodné bohatstvo hôr neďaleko pobrežia. Turecká klíma sa v lete vyznačuje veľmi horúcim počasím a v období od konca mája do októbra zaručuje príjemnú dovolenku pri mori. Turecko patrí medzi typické letecké destinácie a najobľúbenejšími letoviskami sú Alanya, Antalya, Side alebo všeobecne známa Turecká riviéra.