Porto Platanias Village Resort

  Grécko, Kréta, Platanias

Porto Platanias Village Resort

    Grécko, Kréta, Platanias
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
rychly popis
moderne, komfortne zariadene vilky umiestnene vprijemnej exotickej zahrade len 100 m od sirokej piesocnatej plaze su vhodne pre tych, ktori uprednostnia kludnejsiu cast hoteloveho komplexu, pricom mozu vyuzivat vsetky sluzbyhlavnej hotelovej casti porto platanias beach.
poloha

asi 100 m od piesočnatej pláže. Vilky sú súčasťou hotelového komplexu Porto Platanias, a od hlavnej hotelovej časti Porto Platanias beach tento resort oddeľuje len miestna komunikácia. Vilky sa nachádzajú priamo v centre letoviska, napriek tomu však ubytovací komplex pôsobí pohodovým a kľudným dojmom. Letisko v Chanii je vzdialené len 20 km.

hotel

rezort viliek je postavený štýlom gréckych uličiek, ktoré sa kľukatia v príjemnej exotickej záhrade. V komplexe nájdete hlavnú budovu s 24 hodinovou recepciou, hlavnú reštauráciu, ako aj á la card reštauráciu, 1 plážový bar , lobby bar a mini market. V areáli sa nachádza 1 bazén pre dospelých a 1 detský bazén (ležadlá a slnečníky pri bazénoch zdarma), detské ihrisko s miniklubom a detskými animáciami. V celom areáli aj na izbách je Wi-fi pripojenie zdarma. Komplex je bezbariérovo upravený a vybavený výťahmi. Hostia ubytovaní v rezorte môžu počas celého pobytu využívať aj služby hlavného hotela Porto Platanias beach, vrátane bazénov a reštaurácií.

izby

dvojlôžkové, moderne zariadené štúdiá s možnosťou 1 prístelky, ako aj apartmány pre 4 osoby sú vybavené kuchynským kútikom s chladničkou, kúpeľnou so sprchovacím kútom a sušičom na vlasy. Každá izba má individuálnu klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor (za poplatok) a terasu alebo balkón so záhradným sedením. Apartmány s oddelenou spálňou sú vybavené dvojlôžkom, pričom v obývacej miestnosti sa nachádzajú ďalšie dve lôžka. Apartmány sú na vyžiadanie.

stravovanie

all inclusive, raňajky, obedy a večere formou bohatých bufetových stolov, ponuka alkoholických, nealkoholických a miešaných nápojov v rámci All inclusive od 10:00-23:30, káva, snacky, koláčiky, pizza od 10:30-12:30 a od 15:00 do 17:00. Polnočná polievka od 23:00 do polnoci.

plaz

široká piesková pláž s drobnými kamienkami pri vstupe. Je vybavená slnečníkmi a lehátkami (za poplatok), plážové uteráky za depozit. K dispozícii je aj plážový bar v rámci all inclusive. Vodné športy za poplatok.

doprava

letecká

typ stravy

all inclusive

informacie o krajine a stredisku

Kréta je najväčší z gréckych a piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stre­dozemnom mori. Tvorí prírodnú hranicu medzi Európou a Afrikou. Ostrov už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a vždy slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Kréta bola centrom minojskej civilizácie, ktorá je považovaná za najstaršiu európsku civilizáciu. Z tohoto obdobia sa tu zachovali dnes turistami často navštevované historické objekty, ako sú paláce Knossos a Festos. Nie len veľká rozmanitosť krajiny a bohatá história, ale aj výborná kuchyňa, pohostinní domáci obyvatelia a typická ostrovná dovolenková atmosféra – to všetko robí z Kréty ideálne miesto na strávenie dovolenky. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy na letisko Hderaklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Mestečko Platanias leží na severnom pobreží Kréty, 12 km od mesta Chania a patrí medzi najväčšie turistické strediská západnej Kréty. Kto hľadá krásne pieskové pláže, typickú grécku atmosféru, krásnu prírodu, ale aj zábavu a nočný život, zaručene si v tomto malebnom mestečku príde na svoje. Pobrežie lemuje 4 km dlhá piesková pláž, nájdete tu množstvo obchodov, nočných podnikov, taverien a bohaté možnosti zábavy pre všetky vekové kategórie.

fakultativne vylety
roklina samaria
 • najdlhšia roklina v Európe, je národným parkom.
ostrov elafonisi
 • malý ostrovček spojený s pevninou plytkým útesom, pozoruhodná pláž s ružovým pieskom.
chania, grecky vecer
 • večerná prehliadka mesta Chania spojená s návštevou tradičnej gréckej dedinky, program.
faistos - gortyna matala
 • staré antické mesto Faistos, druhý najväčší minojský palác.
vodny park
 • návšteva vodného parku Limnoupolis.
knossos
 • niekdajšie centrum minojskej civilizácie. Návšteva archeologického areálu paláca, sídla kráľa Mínóa.
ostrov sanotrini
 • jeden z najkrajších ostrovov v Egejskom mori.
imeri gramvousa, laguna balos
 • lodný výlet na Benátsku pevnosť a do lagúny Balos.
piratska plavba

– romantická plavba na palube korábu Black Pearl s pirátskou posádkou.

grecky vecer pri zapade slnka, lodny vylet
 • večer krétskych tancov a vína. Plavba zálivom Souda pri západe slnka.

Základná cena zahŕňa

 • 7,10, resp. 11x ubytovanie s all inclusive, letecká doprava Bratislava - Heraklion - Bratislava alebo Košice - Heraklion - Košice, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

Základná cena nezahŕňa

 • Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, Hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba/pobyt, pobytová taxa od 0,50 do 4 EUR/osoba/noc (platba na mieste podľa kategórie hotela).
 • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/osoba/deň, COVID garancia storna (doplnkovú službu je možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS na celkovú cenu zájazdu) 1,50 EUR/osoba/deň.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Turancar, IČ: 22679057. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Kréta
 • Miesto podľa CK: Platanias

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 262 271
Dnes 8–16 h

Grécko

Grécko je štát ležiaci v južnej Európe. Rozprestiera sa nielen na pevnine, ale aj na početných ostrovoch, ktoré tvoria približne jednu pätinu gréckeho územia. Členité pobrežia a romantické pláže obmýva Egejské, Krétske, Stredozemné a Iónske more. Na polostrove Attika sa nachádza hlavné mesto Grécka, Atény. V tejto krajine nájdete neopakovateľné a veľmi rôznorodé prírodné krásy. Objavte tiesňavy a kaňony, ktoré patria k najdlhším v Európe, náhorné plošiny, bujné lesy a olivové háje. Prevláda tu typické stredomorské podnebie, počas sezóny s jasnou slnečnou alebo skoro jasnou oblohou a teplotami okolo 30˚C. V strednej a severnej pevninskej časti krajiny sa vyskytuje skôr horské podnebie a suché a horúce letá. Gréckom kráčala staroveká história a jej odkazy sú rozosiate na každom kroku. Spoznávajte antické pamiatky, odpočívajte pri čistom mori, vychutnajte si špeciality miestnej kuchyne. Najobľúbenejšie grécke ostrovy sú Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Grécku zavedená pobytová taxa. Platba bude priamo na recepcii hotela, v deň príchodu.

• 0,50 € za izbu a noc pre 1-2 hviezdičkové hotely
• 1,50 € za izbu a noc pre 3 hviezdičkové hotely
• 3,00 € za izbu a noc pre 4 hviezdičkové hotely
• 4,00 € za izbu a noc pre 5 hviezdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánoch všetkých kategórií

Nezáväzná objednávka

Porto Platanias Village Resort
    Grécko, Kréta, Platanias

Pôvodná cena
1 380 EUR/os

Cena
1 148 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 262 271

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
1 147,00 €
povinný príplatok za pobytovú taxu (orientačná cena) - celá ubytovacia jednotka
1
21,00 €
príplatok za trezor na izbe - celá ubytovacia jednotka
0
13,00 €

Poistenie

príplatok za cestovné poistenie Komfort (povinný) - osoba
2
23,20 €
príplatok za cestovné poistenie Plus - osoba
0
29,60 €
príplatok za pripoistenie COVID Europa - osoba
0
20,80 €
poistenie stornovacích poplatkov - zadarmo
2
0,00 €

Parkovanie

zvýhodnené parkovanie pri letisku Bratislava - 8 dní
0
19,00 €