Švajčiarsky okruh

Nemecko, Švajčiarsko, Bádensko-Württembersko, Nemecká jazerá, Bodamské jazero, Kostnice, LAUSANNE, Locarno, Täsch

Švajčiarsky okruh

  Nemecko, Švajčiarsko, Bádensko-Württembersko, Nemecká jazerá, Bodamské jazero, Kostnice, LAUSANNE, Locarno, Täsch
Číslo zájazdu: 1 459 960
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
rychly popis

Kto by nechcel navštíviť jednu z najmierumilovnejších krajín na svete? Švajčiarsko je snom každého cestovateľa. S nami si prejdete najväčšie lákadlá pre turistov, ale aj domácich. Cez plavbu po jazere Lago Maggiore, lanovku na Matterhorn, Bodamské jazero, či mesto Locarno. Švajčiarsky okruh Vás určite očarí.

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

Konstanz (Kostnica) - Lausanne - Montreux - Täsch - Locarno

Nemecko: COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Švajčiarsko: COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

doprava

autobusová

program

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Podvečer príchod do nemeckého mesta Konstanz (Kostnica) - ideálne výletné miesto vďaka jedinečnej polohe pri Bodamskom jazere v blízkosti Švajčiarska a Lichtenštajnska. Mesto bolo dejiskom Kostnického koncilu, ktorý riešil otázku trojpápežstva a reformy cirkvi, počas ktorého bol odsúdený a následne upálený český kňaz a reformátor Majster Ján Hus. Prechádzka po zachovalom stredovekom centre mesta, kde sa nachádza aj Husov dom. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, dopoludnia príchod do Lausanne. Mesto s bohatou históriou a bohatým kultúrnym životom, taktiež nazývané ako mesto troch nadmorských výšok. Prehliadka centra mesta, ktorého najväčším klenotom je gotická katedrála Notre-Dame, hradu Château St. Maire, kde dnes sídli parlament kantónu Vaud a návšteva známeho Olympijského múzea. Po krátkom presune prehliadka stredovekého hradu Chillon, pochádzajúceho z 12. storočia, ktorý sa týči nad Ženevským jazerom. Hrad mal v minulosti predovšetkým strategický význam, pretože ten, kto ho ovládal, kontroloval cestu okolo Ženevského jazera a mohol tak vyberať mýtne. Prechádzka popri Ženevskom jazere do mesta Montreux, dejiska medzinárodných hudobných a jazzových festivalov. Ubytovanie v hoteli vo večerných hodinách.

3. deň – raňajky, presun autobusom do Täschu, potom krátky presun železnicou do Zermattu. Prehliadka známeho mondénneho strediska, nad ktorým sa majestátne týči jeden z najkrajších vrcholov Álp – hora Matterhorn. Podľa záujmu možnosť jedného z výletov:

a) výlet zubačkou na Gornergrat – fantastická vyhliadka na viac ako 20 štvortisícových končiarov, ako napr. Monte Rosa, Lyskamm, Matterhorn.

b) výlet lanovkou na malý Matterhorn – výstup s výhľadom na mohutný ľadovec a zastávkou pri Schwarzsee. Vo večerných hodinách návrat do Täschu a odchod autobusom do hotela.

4. deň – raňajky, presun autokarom do Locarna, celodenný program: prechádzka po promenáde popri brehoch jazera Lago Maggiore, hrad Castello Visconteo, hlavné námestie Piazza Grande s množstvom obchodov, kaviarničiek a reštaurácií. Výjazd lanovkou k známemu pútnickému kostolu Madonna del Sasso, odkiaľ návštevníka očarí výhľad na jazero a okolie. Fakultatívne plavba loďou na Kvetinový ostrov. Popoludní voľný program. Vo večerných hodinách odchod späť do SR.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

typ stravy

raňajky

dni

5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Základná cena zahŕňa

  • doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Základná cena nezahŕňa

  • Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. , palivový príplatok 10 EUR/os.
  • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 170 CHF/155 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).
  • Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 125 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 125 EUR.
  • Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: Viliam Turan TURANCAR, IČO 50773950.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Konstanz, LAUSANNE, Locarno, Montreux, Täsch
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 459 960
Dnes 8–17 h

Nezáväzná objednávka

Švajčiarsky okruh
  Nemecko, Švajčiarsko, Bádensko-Württembersko, Nemecká jazerá, Bodamské jazero, Kostnice, LAUSANNE, Locarno, Täsch

Pôvodná cena
375 EUR/os

Cena
330 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 459 960

Zájazd

osoba na pevnom lôžku
2
340,00 €
príplatok za miestenku
0
8,00 €
príplatok za dvojsedadlo
0
125,00 €
príplatok za zmenu - celá ubytovacia jednotka
0
20,00 €

Poistenie

príplatok za cestovné poistenie Komfort (povinný) - osoba
2
17,50 €
príplatok za cestovné poistenie Plus - osoba
0
22,50 €