Termín:
16. 7. – 19. 7. 2020
Počet dní:
4 (št – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusom
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Názor CK

Navštívte s nami miesta ako MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ZÁMOK KYNŽVART - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - PRÍRODNÁ REZERVÁCIA SOOS - LOKET - KARLOVY VARY - KLÁŠTOR TEPLÁ - BEČOV NAD TEPLOU

Rámcový program zájazdu

1.deň: Ráno odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto), Jihlavy a Prahy do západných Čiech. Popoludní príchod do Mariánskych Lázní. Ubytovanie v hoteli a pešia prechádzka jednými z najmalebnejších kúpeľov, zasadených do malebného údolia obklopeného lesmi. Budeme môcť obdivovať krásu jednotlivých budov a hotelov, ktoré bývajú vďaka ich ozdobnosti prirovnávané ku šľahačkovým tortám. Navštívime jednu z najkrajších svetových kolonád s prvorepublikovou atmosférou a začneme ochutnávať zo širokej ponuky minerálnych prameňov, ktorých na území mesta vyviera okolo 40. Nezabudneme sa zastaviť aj u spievajúcej fontány. Okolo kolonády Karolínina a Rudolfovho prameňa prejdeme k rozsiahlej budove Nových kúpeľov, ktorá bola vystavená podľa vzoru slávneho kasína v Monte Carle. Tu sa nachádzajú prepychové interiéry a veľmi atraktívne stĺpové Rímske kúpele, ktoré je možné po objednaní navštíviť. Prejdeme sa jednotlivými parkmi a sadmi a za postupného ochutnávania rôznych prameňov si užijeme pokojné kúpeľné popoludnie. Prechádzke môžeme venovať aj večer, kedy sa určite nezabudneme vrátiť ku spievajúcej fontáne, ktorej večerné predstavenia bývajú doplnená aj farebnými svetlami.

2.deň: Po raňajkách odídeme k barokovému zámku Kynžvart, ktorý bol prestavaný v štýle viedenského klasicizmu pre grófa Metternicha. Po prehliadke zámku a jeho okolia odídeme k návšteve Františkových Lázní. Tu nás určite očarí ich pokoj, pohoda a rozloha parkov. Kúpele boli vybudované v empírovom štýle pre cisára Františka I., po ktorom tiež boli pomenované. Vo voľnom čase si budeme môcť užiť prechádzok parkami s kolonádami jednotlivých prameňov aj posedenie v pekných reštauráciách, kaviarňach či cukrárňach. Popoludní odídeme do prírodnej rezervácie Soos s unikátnou krajinou rašelinísk s minerálnymi prameňmi a oxidu uhličitého. Prejdeme si asi 2km dlhý okruh po lávkach a mostíkoch, z ktorých budeme môcť obdivovať miestnu flóru aj pre našu krajinu málo obvyklú aktívnu zemskú činnosť. K večeru návrat do Mariánskych Lázní.

3.deň: Po raňajkách prejdeme do malebného historického mesta Loket. Tunajší hrad bol jedným z najvýznamnejších hradov najmä za Karla IV., ktorý sa tu aj často zdržiaval. Prejdeme si centrálne námestie s krásnymi meštianskymi domami a budeme môcť navštíviť aj hrad, z ktorého veže sú nádherné výhľady na podhradie chránené zo všetkých strán meandrom rieky Ohře. Po prehliadke Lokťa navštívime české kúpele Karlovy Vary. Prechádzkou okolo riečky Teplá postupne navštívime romantickú Sadovu kolonádu, monumentálnu Mlynskú kolonádu, drevenú Trhovú kolonádu aj modernú kolonádu s najznámejším prameňom žriedla. Budeme môcť obdivovať malebnú výstavbu domov okolo riečky aj ochutnávať tentoraz horúce minerálne pramene. Záujemcovia o prechádzky budú môcť vo voľnom čase vyjsť aj k jednému zo symbolov mesta, skale so sochou kamzíka. Popoludní navštívime múzeum Jana Bechera s prechádzkou historickými pivnicami aj ochutnávkou slávneho likéru. Návrat do Mariánskych Lázní malebným údolím riečky Teplé.

4.deň: Po raňajkách sa vydáme ku kláštoru Teplá, založenému v 12. stor. Pozrieme sa do kláštorného kostola s bohatým barokovým interiérom a bude možné navštíviť aj kláštor, ktorý vlastní jednu z najstarších a najvýznamnejších knižníc. Potom prejdeme do Bečova nad Teplou, kde bude vrchol nášho putovania - návšteva barokového zámku, v ktorom je vystavený pozlátený relikviár sv. Maura. Ide o druhú najcennejšie pamiatku v českej krajine po korunovačných klenotoch. Za pozornosť bude stáť určite aj gotický hrad týčiaci sa hneď nad zámkom. Popoludní odjazd z Bečova a večer návrat do Brna. Následne transfer do Bratislavy.

Poznámky a informácie

Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Cena nezahrňuje kúpeľnú taxu (cca 20 Kč /os./noc) Predpokladaná čiastka na vstupy je 600 CZK.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

    dopravu luxusným autobusom, 3 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa

    Ppríplatok za 1/1 izbu 60,-€, 3 x večera 23,-€,komplexné cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Paxtour, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Františkovy Lázně, Loket, Mariánské Lázně, Prírodná Rezervácia Soos, Zámok Kynžvart

Česko

Česká republika ponúka neobmedzené množstvo pozoruhodností a cieľov, ktoré možno navštíviť a obdivovať nielen raz, ale aj opakovane. Vďaka svojej priaznivej polohe sa stala centrom vyspelého kultúrneho diania už približne pred 1500 rokmi. Tomu zodpovedajú mnohé cenné historické pamiatky, z ktorých dvanásť je zapísaných v zozname svetového dedičstva UNESCO. Skutočnou matkou miest je bezpochyby Praha. Na mnohých miestach krajiny nájdete čarovnú prírodu. Väčšina hlavných hrebeňov hôr je navyše veľmi dobre zachovaná a spadá pod najvyššie stupne ochrany, najmä v Krkonošiach a na Šumave. V lete sa v Česku môžete na mnohých miestach kúpať, v zime máte k dispozícii veľký výber lyžiarskych stredísk, ktoré nájdete napríklad v Jeseníkoch a Krkonošiach. Nech už sa vydáte v rámci krajiny kamkoľvek, dovolenka v Českej republiky má vždy rodinný charakter. Všade sa navyše ľahko dohovoríte, preto sa u našich západných susedov budete cítiť ako doma.


Západné Čechy

Číslo zájazdu: 763795
Česko, Karlovarský kraj, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně