Termín:
21. 9. – 28. 9. 2019
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
polpenzia
Pôvodná cena:
1 108  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Úvod

Pokocháme sa výhľadom z mysu Capo Vaticano, ochutnáme slávnu zmrzlinu tartufo v mestečku Pizzo, prezrieme si čarokrásne mestá Tropea, Taormina, Syrakúzy, Katániu, Reggio di Calabria,  prípadne absolvujeme fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Samozrejme nevynecháme ani celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopy Európy.

Ubytovanie

7x v hoteli 3*

Stravovanie

7x polpenzia

Poznámka

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

Letecky a počas pobytu autobusom.

1. deň

Odlet  do Kalábrie, na letisko Lamezia Terme. Po prílete transfer na ubytovanie. Individuálne voľno na oddych pri mori, večera.

2. deň

Raňajky. Predpoludním si vychutnáme voľno a oddych na pláži. Popoludní začneme spoznávať okolie. Najprv sa pokocháme výhľadom z mysu Capo Vaticano. Ďalej sa presunieme do mestečka Pizzo, kde ochutnáme slávnu zmrzlinu tartufo. Ide o orieškovú zmrzlinu, obalenú kakaom, s tekutou tmavou čokoládou vo vnútri. Jej názov je odvodený od vzácnej huby hľuzovky, na ktorú sa vzhľadom podobá. Okrem zmrzliny ponúka Pizzo aj ďalšie lákadlá. Nájdeme tu hrad z 15. storočia, kde bol väznený neapolský kráľ Joachim Murat a odkiaľ je prekrásny výhľad na celý záliv omývaný Tyrhénskym morom. Pri prehliadke nevynecháme ani kostolík Chiesetta di Piedigrota, ktorý v 17. storočí vytesali do skaly neapolský námorníci po tom, čo sa zachránili z nebezpečnej búrky. Deň zakončíme v Tropei, starobylom meste, zavesenom na strmom úbočí útesu. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň

Raňajky, individuálne voľno, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Najprv sa preplavíme na ostrov Vulcano, kde budeme môcť na vlastnej koži vyskúšať prírodný bahenný kúpeľ zo sírnym bahnom, ktorý je vraj „lekárom“ pre celé telo. Pokračovať budeme na hlavný spomedzi Liparských ostrovov – ostrov Lipari. Prezrieme si rovnomenné malebné mestečko Lipari, niekdajšie biskupské sídlo. Výlet  zakončíme na ostrove Stromboli, so stále činnou sopkou, ktorá má pravidelné erupcie v 15 až 30 minútových intervaloch. Na ostrove si urobíme aj krátku prestávku na kúpanie. Návrat  na ubytovanie, večera.

4. deň

Raňajky. Po ceste na Sicíliu zastávka v Reggio di Calabria - meste s krásnou pobrežnou promenádou, lemovanou palmami a magnóliami. Za návštevu stojí dóm na triede Corso Garibaldi, ktorý bol po zemetrasení v roku 1908 prestavaný v románskom štýle a najmä archeologické múzeum Museo Nazionale, v ktorom sú sústredené najvýznamnejšie zbierky archeologických nálezov z oblasti Kalábrie. Jeho najznámejším exponátom sú 'Hrdinovia z Riace', dve antické bronzové sochy bojovníkov z 5. storočia p.n.l.  náhodne objavené v mori neďaleko mestečka Riace až v roku 1972. Presunieme sa do mesta Villa San Giovanni, kde sa nalodíme na trajekt na Sicíliu. Na Sicílii si spravíme krátku zastávku v Messine, kde navštívime katedrálu s najväčším orlojom na svete. Presun do hotela, večera. 

5. deň

Po raňajkách pokračujeme do Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si na nasledujúci deň budeme môcť pozrieť celkom zblízka. Po prehliadke odchod na ubytovanie v okolí Taorminy, individuálne voľno, večera.

6. deň

Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1900 m.n.m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2900 m n.m. do oblasti lávových polí (fakultatívne). Popoludní sa prejdeme po botanickom a geologickom parku Golle dell´ Alcantara pozdĺž kaňonu, vyhĺbenom riečkou Alcantara vo vulkanickej hornine. Návrat na ubytovanie, večera. 

7. deň

Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécko mesto (3.-5. storočie p.n.l.). Prezrieme si archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom a ďalšie zaujímavosti. Prejdeme sa historickým centrom na ostrove Ortigia s Apolónovým chrámom a katedrálou. Našou ďalšou zastávkou bude Katánia. Pri prehliadke určite nevynecháme Dómske námestie s krásnou katedrálou, kostol San Benedetto, záhradu Giardino Bellini, archeologický park a zastavíme sa aj na známom trhu. Návrat na ubytovanie, večera. 

8. deň

Raňajky. Podľa časových možností voľno na oddych pri mori. Transfer na letisko a odlet do Bratislavy / Viedne. Poznámka: v termíne 20.09.-27.09. je let organizovaný s odletom z Lamezia Terme. 

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

    Leteckú dopravu na trase Bratislava - Lamezia Terme - Bratislava resp. Katánia - Bratislava / Viedeň, transfer Viedeň - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR. 

Základná cena nezahŕňa

    Za 1/1 izbu 98 EUR, za výlet na Liparské ostrovy 58 EUR.Vstupy, fakultatívne výlety, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Satur Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Pizzo, Taormina, Tropea
Informácie o zľavách

Taliansko

Je krajinou horských masívov, dlhých piesočnatých pláží aj bohatej histórie, ktorú môžeme obdivovať rovnako vo veľkých mestách, ako aj na vidieku. Taliansko sa môže pýšiť svojimi dejinami aj prírodnými krásami, z ktorých 51 je zapísaných do zoznamu pamiatok UNESCO. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v zime alebo v lete, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu, talianska kuchyňa vám poskytne kulinárske zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Z prímorských regiónov možno odporučiť najobľúbenejšie Benátsko, taktiež Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Abruzzo a pod. Počas zimnej sezóny je Taliansko lyžiarskym rajom. Vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím zase patria medzi najobľúbenejšie ciele vyznávačov eurovíkendov.